Cílem východní medicíny je pracovat se silami a schopnostmi celého těla, které má přirozený sklon k hojení a uzdravování. Východní medicína vychází z koloběhu životní energie v energetických centrech ( čakrách ), která proudí do každé části těla soustavou kanálů ( meridiánů ) podobně jako krev teče cévami. Uvolňováním a posilováním meridiánů a čaker je možné ovlivnit pohyb zpomalit, zrychlit či odblokovat tok této energie a tím vracet tělo zpět do životní rovnováhy.

CO JSOU ČAKRY??
Čakry jsou energetická a informační centra v našem těle. Mají vliv na všechny tělesné funkce, zdraví organismu, psychickou stabilitu – tedy na celkovou fyzickou i psychickou kondici. Čakry si můžeme představit jako energetické víry. Když jsou v rovnováze, projevuje se to zdravím a vyrovnaností. Pokud jsou naopak nevyvážené či zablokované, může se to projevit širokým spektrem mentálních, citových a tělesných potíží.
Nejdůležitějších je sedm čaker napojených na energetickou dráhu procházející podél páteře.

1 čakra – leží v bázi páteře, v rozkroku – souvisí s tělesnými potřebami a základním přežitím – její barva je červená
2 čakra – leží v podbřišku – souvisí se vztahovými záležitosmi – její barva je oranžová
3 čakra – leží v oblasti solar plexu – souvisí s egem a osobní sílou – její barva je žlutá
4 čakra – leží v oblasti hrudníku – je spojena s odpuštěním, soucitem, bezpodmínečnou láskou – její barva je růžová a světle zelená
5 čakra – leží v oblasti krku – je spojena s tvořivostí, komunikací, sebevyjádřením – její barva je modrá
6 čakra – nachází se mezi obočím (3.oko) – úzce souvisí s intuicí, citlivostí – její barva je fialová
7 čakra – leží na temenu hlavy – spojuje nás s naší Duší – její barva je bílá či lehce fialová

Barvy se týkají všech čaker. I vy na sobě můžete pozorovat, že máte někdy tendenci oblékat se do oblečení stejné barvy, případně si kupovat věci v dané barvě. Tím sami podporujete působení na tu určitou čakru, aniž si to uvědomujete.

CO JSOU MERIDIÁNY??
Meridiány jsou energetické dráhy v těle, které odpovídají za tok energie Ki. Existuje 12 hlavních meridiánů, které odpovídají za stálý průtok Ki a krve k orgánům a k povrchu těla.
Mají vliv na fyzickou tak i psychickou kondici. Pokud je tok energie v meridiánech v rovnováze, cítíme se i my v rovnováze a harmonii.
Meridiány proudí celým tělem – na přední straně těla (meridiány JIN) mají směr od chodidel – přes nohy, hrudník až ke konečkům prstů na rukách (po ruce běží po vnitřní straně).
Na zadní straně těla (meridiány JANG) začínají na hlavě (v obličeji), proudí přes záda buď opět ke konečkům prstů, ale po loketní straně paže, nebo proudí přes záda, po zadní straně nohou až ke konečkům prstů na nohách.

Z VÝCHODNÍ MEDICÍNY NABÍZÍME TYTO MASÁŽE:
Reiki
Slovo "reiki" je název pro životodárnou energii (rei=životodárný, ki=energie)
Jedná se o léčitelskou metodu, vycházející z východních filozofií. Ve své podstatě představuje schopnost vnímat a předávat bioenergii.
Tato metoda se zabývá harmonizací čaker a meridiánů a tím napomáhá:
- nárůstu vitality, tlumí bolesti, urychluje hojení ran, celkově harmonizuje a posiluje organismus
Více na stránkách Marceli a Karla Daňkových
SU-JOK ( o této metodě se můžete dočíst v samostatném odkazu)
korejská léčebná metoda, akupresurní léčba celého těla přes systémy nohou a rukou pomocí magnetů, semínek, barev, a masáží které lze po našem doporučení praktikovat i doma. Doplňková bylinná léčba.