HARMONIZACE A LÉČBA POMOCÍ DRAHÝCH KAMENŮ

Při léčbě se využívá vibrace kamenů a energie reiki pro očistu a harmonizaci těla, terapie drahými kameny má trojí vliv: oslabuje nadbytečné, posiluje oslabené a odstraňuje blokády, jež brání průtoku energie a tedy harmonické souhře veškerých procesů v těle. Vrací tělo do rovnováhy a usměrňuje i náš pocitový život, vede k trpělivosti, koncentraci, vědomé pozornosti a lásce k přírodě.
Již staroindická filozofie vyjadřuje přesvědčení, že kámen, zvláště pak drahokam, je živý a má, právě tak jako člověk, svou duši. Skrývá v sobě moudrost a pokoru, protože prošel hlubokým poznáním času. Je jako poutník, který nedošel cíle své cesty a čeká na dotek lidské dlaně, aby mohl předat člověku své tajemné poselství. Všechny drahokamy, polodrahokamy,s výjimkou korálů, perel a jantaru, představují nejryzejší a nejčistší zhutnění minerálů, vytvořených v důsledku nejzazších teplot a tlaků uvnitř hmoty roztavené Země, představují tedy energii v krystalickém tvaru. Jejich chemické složení má úzkou souvislost s člověkem. Jsou to krystalické formy průzračných a čistých chemických sloučenin, které se nacházejí v lidském těle. Jejich elektromagnetické pole ovlivňuje své okolí velice jemným způsobem, jejich průzračnost je činí čistým zdrojem energie.

Účinky některých drahých kamenů

Růženín
největší vliv v centru srdce, kde čistí, uklidňuje a posiluje vše, co souvisí s činností srdce a psychosomatickými poruchami, které mají příčinu v poraněných a posléze potlačených emocích. Reguluje srdeční rytmus a pomáhá při nespavosti, léčení nemocí pohlavních orgánů u žen i mužů a neplodnosti, při krevních onemocněních jako je anémie a leukémie, léčí kožní záněty. V kombinaci s hematitem je účinný proti nespavosti.

Křišťál
V centru hrdla působí na funkci štítné žlázy, v srdečním centru působí na srdce, krevní oběh a plíce, v pupečním centru na zažívací ústrojí. Nejúčinnější síla je tišit neuralgické bolesti, pomáhá při nevolnosti, závratích, bolestech hlavy, migréně. Má universální léčebné účinky.
Hematit je označován jako talisman štěstí a úspěchu, je základním kamenem zemité energie, hutná a důrazná vibrace přináší sílu a vitalitu, pomáhá aktivovat skryté rezervy, nabrat novou životodárnou energii, posílit organismus a opět se tak vzchopit k životu. Pomáhá překonávat pocit nejistoty a beznaděje. Podporuje tvorbu červených krvinek, aktivuje krevní oběh a srdce, posiluje plíce, játra a slezinu. Regeneruje nedostatečnou funkci ledvin, pomáhá při menstruační nepravidelnosti a poruchách spojených s bolestmi. Reguluje jak vysoký, tak nízký krevní tlak.

Ametyst
kámen duchovní čistoty, meditace a inspirace, působí proti bolestem všeho druhu ve fyzické, citové i duševní oblasti, ovlivňuje poruchy způsobené stresem a nezpracovanými negativním zážitky. Doporučuje se proti neurózám všeho druhu, hysterii a halucinacím, s jeho pomocí odvykáme závislosti na alkoholu, drogách a medikamentech Používá se při bolestech hlavy, zvyšuje nízký krevní tlak, pomáhá při cukrovce a poruchách koordinace, léčí nemoci krve. U dětí tiší zlostné chování, záchvaty vzteku a výbuchy hysterie

Citrín
přináší vnitřní klid, pocit plného zdraví, svěžesti, bezpečí a hřejivého tepla, tiší neklidné srdce a jeho bolesti. V centru hrdla uvolňuje a léčí horní cesty dýchací a bronchitidu Má vliv na organismus má zejména v pupečním centru, kde pomáhá překonat stavy neklidu, strachu a nespokojenosti, které mohou přecházet do těžkých depresí. Ovlivňuje imunitní systém, látkovou výměnu a funkci žláz, pomáhá při léčbě cukrovky, slinivky břišní, při žaludečních problémech, poruchách zažívacího ústrojí, často psychosomatického charakteru zaviněných stresem. Čistí krev a střevní trakt od balastu a jedovatých látek, které mají na svědomí i nečistotu pleti Tygří oko učí nás otevřenosti a aktivnímu pohledu na svět, posiluje vůli a koncentraci, tiší nervy, zahání černé myšlenky a pocity beznaděje. Pomáhá při těžkých duševních chorobách jako je schizofrenie, paranoia a neovladatelné jednání. Dokáže probudit celý organismus k sebezáchovné vitalitě, působí na astmatické potíže, migrénu a silné bolesti hlavy, aktivuje pohybové centrum vegetativního nerovového systému, reguluje látkovou výměnu, podporuje funkci jater a pomáhá při hepatitidě

Achát
posiluje reprodukční orgány u mužů i u žen, chrání rodičky a pomáhá při porodu. Snižuje teploty, mírní horečnatá infekční onemocnění, utišuje nejrůznější bolesti a napomáhá při alergiích a kožních problémech. Pozitivně působí na náš celkový duševní i fyzický stav, pomáhá při léčbě zhoubných nádorů, zejména u rakoviny kůže a při zánětech. Pomáhá při zánětech vaječníků a vejcovodů, při prostatě, při nedostatečné funkci ledvin, zánětu močového měchýře a močových cest, při žaludečních a střevních problémech, mírní bolesti křečových žil.